Edice psí vycházky


Knížky je možné objednat na
stránkách Nakladatelství
Lidové noviny

Často jsem byl dotazován, zda by naše Psí vycházky po moderní pražské architektuře nemohly vycházet také knižně. Díky Nakladatelství Lidové noviny se podařilo takovou edici maloformátových knížek do kapsy na jaře 2013 založit. Já a žlutý labrador Sam Keblůšek (6) vás budeme po naší metropoli provázet a vyprávět o zajímavých domech i jejich tvůrcích, které normálně míjí většina Pražanů i turistů téměř bez povšimnutí. První díl edice je věnován tzv. Pražskému ringu – tedy ulicím a náměstím na rozhraní Starého a Nového města. Knížku doprovázejí barevné fotografie Pavla Hrocha a Oto Palána.

V říjnu 2013 vychází ve stejné úpravě druhý díl, věnovaný trase Pařížskou ulicí, Staroměstským náměstím, Melantrichovou ulicí, ul. Na Můstku a Václavskému náměstí.

V květnu 2014 vychází třetí knížka, věnovaná putopvání po pravém vltavském břehu od Těšnova a ž k vyšehradskému tunelu. Všímá si domů na trase, nábřeží, některých ostrovů a samozřejmě mnoha mostů.

Čtvrtá knížka Psích vycházek z jara 2015 nás provede trasou vedoucí ze Senovážného na Karlovo náměstí. Zaměřuje se nejen na stavby, ale i četné pomníky a pamětní desky.

Psí vycházky 5 vycházejí koncem června 2016, jde o výpravu Vinohradskou třídou z centra až do Strašnic.

Psí vycházky 6 nás zavedou do oblasti bubenečského Montmartru poblíž budovy AVU. Knížka vychází na konci listopadu 2019.

V pořadí už sedmé Psí vycházky vyšly v únoru 2022 a zavedou nás do svérázné pražské čtvrti Karlín.


Jan Lukeš, 2012-2021